Επόμενο παιχνίδι Man Utd: Πότε και ποιον παίζει η Man Utd μετά την Μπράιτον;

Η Μπράιτον φαίνεται να απογοητεύει έναν άλλο υποψήφιο της πρώτης τετράδας αφού κράτησε τη Λέστερ σε ισοπαλία χωρίς γκολ την τελευταία φορά. Μια νίκη για τους Γλάρους θα τους πάρει εννέα βαθμούς μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού. Μια νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα τους κάνει να πηδήξουν πίσω από τη Γουλβς στην πέμπτη θέση, δύο βαθμούς πίσω από την Τσέλσι.

Πότε παίζει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στη συνέχεια;

Μετά τη σύγκρουση με την Μπράιτον, η Γιουνάιτεντ επιστρέφει στη δράση το Σάββατο 4 Ιουλίου.

Ποιον αντιμετωπίζει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ;

Ο επόμενος αγώνας της Γιουνάιτεντ θα είναι εντός έδρας με την Μπόρνμουθ, με έναρξη στις 15:00.

ΜΗ ΧΑΣΕΤΕ:

Man Utd το επόμενο παιχνίδι

Επόμενο παιχνίδι Man Utd: Το πλευρικό πρόσωπο του Solskjaer Bournemouth μετά το Brighton (Εικόνα: GETTY)

Τι έγινε την προηγούμενη φορά;

Η Γιουνάιτεντ ηττήθηκε 1-0 από τα κεράσια νωρίτερα αυτή τη σεζόν.

Το χτύπημα του Τζόσουα Κινγκ ήταν αρκετό για να χωρίσει τις πλευρές στο Στάδιο Ζωτικότητας.

Η Γιουνάιτεντ έφτασε δύο φορές κοντά στο άνοιγμα του σκορ σε ένα λαμπρό ξεκίνημα, καθώς ο Αντρέας Περέιρα σούταρε άουτ, ενώ η μεγάλη προσπάθεια του Ντάνιελ Τζέιμς πήγε πολύ κοντά.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΣΠΟΡ TV

Man Utd επόμενο παιχνίδι: Πώς θα πάνε οι Κόκκινοι Διάβολοι κόντρα στη Μπόρνμουθ αυτή τη φορά; (Εικόνα: GETTY)

Η Μπόρνμουθ πήρε το προβάδισμα στο ημίχρονο με τον Άνταμ Σμιθ να περνάει για τον Κινγκ.

Κόντρα στην πρώην ομάδα του, πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Άαρον Βαν-Μπισάκα και έκανε βολέ πέρα ​​από τον Νταβίντ Ντε Χέα.

Οι γηπεδούχοι είχαν πιθανότητες να διπλασιάσουν το πλεονέκτημά τους μετά το διάλειμμα, με τον Κάλουμ Γουίλσον να αναγκάζει τον Ντε Χέα να κάνει εξαιρετική εξοικονόμηση σε 75 λεπτά.

Η τελευταία επίσκεψη της Μπόρνμουθ στο Όλντ Τράφορντ ήταν μια διαφορετική ιστορία, όμως.

Ο Πολ Πογκμπά σκόραρε δύο φορές καθώς η Γιουνάιτεντ τελείωσε με 4-1 τον Δεκέμβριο του 2018.

Τάσεις

Ο Πογκμπά μετέτρεψε τη σέντρα του Μάρκους Ράσφορντ πέντε λεπτά πριν πετύχει με κεφαλιά τον Άσμιρ Μπέγκοβιτς στα 33 λεπτά.

Ο Ράσφορντ διεύρυνε το προβάδισμα της Γιουνάιτεντ στο πίσω δοκάρι πριν ο Νέιθαν Άκε τερμάτισε πίσω σε έναρξη στο πρώτο ημίχρονο.

Ο αναπληρωματικός Ρομέλου Λουκάκου πρόσθεσε τον τέταρτο με 18 λεπτά για να παίξει πριν ο Πογκμπά αρνηθεί το χατ-τρικ του με πρόστιμο αποκρούσεων του Μπέγκοβιτς.

Η Γιουνάιτεντ έπαιξε τα κλειστά στάδια με 10 άνδρες αφού ο Έρικ Μπέιλι έδειξε απευθείας κόκκινη κάρτα για φάουλ στον Ράιαν Φρέιζερ.

Αυτό το άρθρο περιέχει συνδέσμους συνεργατών, πράγμα που σημαίνει ότι ενδέχεται να λάβουμε προμήθεια για τυχόν πωλήσεις προϊόντων ή υπηρεσιών για τις οποίες γράφουμε. Αυτό το άρθρο γράφτηκε εντελώς ανεξάρτητα,