Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ρεάλ Σολτ Λέικ: Ο Ζοζέ Μουρίνιο εξηγεί αλλαγές τακτικής

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αντιμετωπίζει την πραγματική Σολτ Λέικ τα ξημερώματα της Τρίτης (3 π.μ. BST) στις ΗΠΑ.

Έρχονται στον αγώνα έχοντας κερδίσει το LA Galaxy 5-2, κατά το οποίο οι περισσότεροι παίκτες κέρδισαν 45 λεπτά δράσης.

Ο Μουρίνιο λέει ότι σκοπεύει να δώσει σε όλους μισό το καθένα για άλλη μια φορά, αλλά τακτικά θα υπάρξουν διαφορές.

Και αυτό περιλαμβάνει το να παίζει τέσσερα στην άμυνα, που ήταν η προεπιλεγμένη επιλογή του Μουρίνιο για την πίσω γραμμή του στην Πρέμιερ Λιγκ και την Ευρώπη την περασμένη σεζόν.

Man Utd v Real Salt LakeGETTY

Man Utd v Real Salt Lake: Ο Ζοσέ Μουρίνιο θα κάνει αλλαγές στην τακτική του

Βαθμολογίες παικτών της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έναντι της Λας Γκάλαξι

Κυρ, 16 Ιουλίου 2017

Το Express Sport σας φέρνει τις βαθμολογίες των παικτών της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από το φιλικό τους πριν από τη σεζόν με το Λος Άντζελες Γκάλαξι

Παίξτε slideshow Βαθμολογίες παικτών της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ LA GalaxyREUTERS 1 από 24

Πώς τα κατάφεραν οι παίκτες της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στη νίκη τους με 5-2 επί της LA Galaxy;

«Δεν πρόκειται να επαναλάβουμε στον επόμενο αγώνα την εμπειρία του LA Galaxy, οπότε οι παίκτες [θα] παίζουν σε διαφορετικές θέσεις και θα σκέφτονται το ποδόσφαιρο με διαφορετικό τρόπο και θα οργανώνονται με διαφορετικό τρόπο, & rdquo; Είπε ο Μουρίνιο στο MUTV.

& ldquo; Θα παίξουμε επίσης με τέσσερις πίσω.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Ζοσέ Μουρίνιο κέρδισε το LA Galaxy 5-2 το Σαββατοκύριακο

'Θα δουλέψουμε με την ίδια αρχή - 45 και 45 [λεπτά] και, αν υπάρχει η ευκαιρία να δώσουμε πέντε ή 10 λεπτά σε ένα άλλο παιδί, είναι πάντα καλό για αυτούς.'

Ο Μάρκους Ράσφορντ σκόραρε δύο φορές για τη Γιουνάιτεντ κόντρα στην Λάι Γκάλαξι την Κυριακή, με τους Μαρουάν Φελαϊνί, Άντονι Μαρσιάλ και Χένριχ Μχιταριάν να βρίσκουν επίσης δίχτυα.

Η νέα υπογραφή Romelu Lukaku εξαντλήθηκε, αλλά έχασε έναν νικητή στο μη ανταγωνιστικό ντεμπούτο του όταν ήταν ένας με έναν με τον τερματοφύλακα.