Αποτελέσματα Πρέμιερ Λιγκ LIVE: Λίβερπουλ, Νίκη της Σίτι, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Σπερς νίκησαν την Τσέλσι

Ο μάνατζερ της Γουέστ Χαμ, Μανουέλ Πελεγκρίνι, πέρασε ένα άθλιο απόγευμα καθώς η πρώην ομάδα της Μάντσεστερ Σίτι σκόραρε τρεις φορές στα πρώτα 34 λεπτά της νίκης 4-0 στο Στάδιο του Λονδίνου.

Ο Χιλιανός οδήγησε τη Σίτι στον τίτλο της Πρέμιερ Λιγκ το 2014 πριν αντικατασταθεί πριν από δύο χρόνια από τον Πεπ Γκουαρδιόλα, ο οποίος ανέβηκε στο επόμενο επίπεδο, τουλάχιστον στο εσωτερικό.

Η Σίτι χρειάστηκε μόλις 11 λεπτά για να ανοίξει το σκορ, καθώς η σέντρα του Ραχίμ Στέρλινγκ από τα δεξιά παρεκτράπηκε στο μονοπάτι του Ντέιβιντ Σίλβα, ο οποίος μπόρεσε να περάσει πέρα ​​από τον τερματοφύλακα της Γουέστ Χαμ, Λούκας Φαμπιάνσκι.

Ο Στέρλινγκ πήγε από πάροχο σε σκόρερ στο 19ο λεπτό, εφαρμόζοντας τις πιο απλές πινελιές σε άδειο δίχτυ, αφού ο Λέροϊ Σάνε έβγαλε χαμηλή σέντρα στην περιοχή των έξι μέτρων.

Το ζευγάρι συνδυάστηκε με καταστροφικό αποτέλεσμα ένα τέταρτο της ώρας αργότερα, ο Στέρλινγκ απέσπασε μια πάσα στον Σανέ, ο οποίος πέρασε τον αμυντικό των Χάμερ, Φάμπιαν Μπαλμπουένα, προτού περάσει τον Φαμπιάνσκι.

Μέχρι εκείνο το στάδιο, ο Πελεγκρίνι πρέπει να φοβόταν το χειρότερο καθώς κάποιοι οπαδοί των γηπεδούχων κατευθύνονταν προς την έξοδο, αλλά μόλις στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα ο Σανέ σκόραρε ξανά, μπαίνοντας πίσω από τον αναπληρωματικό Γκάμπριελ Ιησούς & apos; σταυρός.

Οι πρωταθλητές παραμένουν δύο βαθμοί μπροστά από τους αντιπάλους του τίτλου Λίβερπουλ, οι οποίοι απέκλεισαν την Γουότφορντ με 3-0 στο Βικαράζ Ρόουντ.

Το αδιέξοδο δεν ξεπεράστηκε μέχρι το 67ο λεπτό, όταν ο Μοχάμεντ Σαλάχ έφτασε τα 24 γκολ στα τελευταία 30 παιχνίδια του με μια τυχαία επίθεση πέρα ​​από τον τερματοφύλακα των Χόρνετς Μπεν Φόστερ.

Τρεντ

Αποτελέσματα Πρέμιερ Λιγκ LIVE: Ο Τρεντ Αλεξάντερ-Άρνολντ ήταν στο στόχαστρο για τη Λίβερπουλ (Εικόνα: GETTY)

Το εκπληκτικό ελεύθερο λάκτισμα του Τρεντ Αλεξάντερ-Άρνολντ δεν έδωσε καμία ευκαιρία στον Φόστερ εννέα λεπτά αργότερα, αλλά η Γουότφορντ έλαβε τη σωτηρία όταν ο Τζόρνταν Χέντερσον έλαβε την εντολή μετά από κυνικό φάουλ στον Ετιέν Καπούε που είχε ως αποτέλεσμα δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι Κόκκινοι τερμάτισαν δυνατά, ωστόσο, με τον Ρομπέρτο ​​Φιρμίνο να ολοκληρώνει μια ολοκληρωμένη νίκη, γνέφοντας το ριμπάουντ μετά την άρνηση του Σάντιο Μανέ από τον Φόστερ.

Η Τότεναμ ανέβηκε την Τσέλσι στην τρίτη θέση, καθώς τα πρώτα γκολ των Ντέλε Άλι και Χάρι Κέιν βοήθησαν τους Σπερς να κερδίσουν 3-1 επί των Μπλε στο Γουέμπλεϊ.

Η ματιά με την κεφαλιά του Άλι από τον Κρίστιαν Έρικσεν έδωσε το προβάδισμα της Τότεναμ στο όγδοο λεπτό, προτού ο συμπαίκτης του από την Αγγλία, Κέιν, περάσει εκτός έδρας την άστοχη Κέπα Αριζαμπάλαγα μετά από ένα τέταρτο της ώρας.

Ζωντανά αποτελέσματα της Premier League

Το Express Sport σας φέρνει όλα τα γκολ από τους σημερινούς αγώνες της Premier League (Εικόνα: GETTY)

Το μοναδικό γκολ του Son Heung-min που κόβει την ανάσα, ξεπερνώντας τις προκλήσεις των Jorginho και David Luiz πριν περάσει τον Kepa, προηγήθηκε της Tottenham με 3-0 μετά από 54 λεπτά.

Ο Ολιβιέ Ζιρού πήγε στην έδρα του με πέντε λεπτά να απομένουν και αποδείχθηκε πολύ λίγο, πολύ αργά, για την Τσέλσι, η οποία γνώρισε την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα.

Ο Πολ Πογκμπά και ο Ρομέλου Λουκάκου αποκαταστάθηκαν στην αρχική ενδεκάδα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά οι άντρες του Ζοζέ Μουρίνιο έμειναν ισόπαλοι απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας στο Ολντ Τράφορντ.

Και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους, αλλά το ματς τελείωσε χωρίς γκολ, καθώς η Γιουνάιτεντ υποχώρησε 14 πόντους πίσω από την αντίπαλο Μάντσεστερ Σίτι.

Sane Man City

Αποτελέσματα Πρέμιερ Λιγκ LIVE: Ο Σανέ πέτυχε μπράτσο για τους ηγέτες του πρωταθλήματος Man City (Εικόνα: GETTY)

Η Έβερτον πέρασε στην πρώτη εξάδα μετά την επίθεση του Gylfi Sigurdsson που οδήγησε τους Toffees στη δύσκολη νίκη 1-0 επί του Cardiff στο Goodison Park.

Ο Ισλανδός πλέι μέικερ χτύπησε λίγο πριν το ωράριο αφού ο Νιλ Έθεριτζ είχε σώσει από τον Τέο Γουόλκοτ.

Ο Κλαούντιο Ρανιέρι ξεκίνησε τη βασιλεία του ως προπονητής της Φούλαμ με νίκη με 3-2 επί της Σαουθάμπτον.

Ο Αλεξάνταρ Μίτροβιτς ακύρωσε το άνοιγμα του 18ου λεπτού του Στιούαρτ Άρμστρονγκ λίγο μετά από μισή ώρα πριν ο Αντρέ Σουρλέ βάλει μπροστά τους Cottagers στο ημίχρονο.

Βάρντι

Αποτελέσματα Πρέμιερ Λιγκ LIVE: Ο Τζέιμι Βάρντι ήταν στο στόχαστρο για τη Λέστερ στο Μπράιτον (Εικόνα: GETTY)

Ο Άρμστρονγκ ισοφάρισε για τους Αγίους στην επανέναρξη, αλλά το δεύτερο του Μίτροβιτς στο 63ο λεπτό αποδείχθηκε καθοριστικό, αφήνοντας τη Σαουθάμπτον χωρίς νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ από την 1η Σεπτεμβρίου.

Το πέναλτι του Τζέιμι Βάρντι στο 79ο λεπτό επέτρεψε την ισοπαλία 1-1 της 10άδας της Λέστερ στο Μπράιτον.

Ο Γκλεν Μάρεϊ προηγήθηκε της Μπράιτον στην 100η εμφάνιση του στην Πρέμιερ Λιγκ πριν ο Τζέιμς Μάντισον συγκεντρώσει δύο κρατήσεις σε διάστημα δύο λεπτών λίγο πριν από την μισή ώρα.

Αλλά ο Βάρντι έφυγε από το σπίτι αφού ο Μπεράμ Καγιάλ ανέβασε τον Κελέτσι Ιχεάναχο στην περιοχή.

Τα σκορ της Πρέμιερ Λιγκ ζωντανά

3μμ

Μπράιτον 1-1 Λέστερ (Γκλεν Μάρεϊ, Τζέιμι Βάρντι)

Έβερτον 1-0 Κάρντιφ (Γκίλφι Σίγκουρντσον)

Φούλαμ 3-2 Σαουθάμπτον (Aleksandar Mitrovic 2, Andre Schurrle, Stuart Armstrong 2)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0 Κρίσταλ Πάλας

Γουότφορντ 0-3 Λίβερπουλ (Μο Σαλάχ, Τρεντ Αλεξάντερ-Άρνολντ, Αποβολή Τζόρνταν Χέντερσον, Ρομπέρτο ​​Φιρμίνο)

Γουέστ Χαμ 0-4 Μάντσεστερ Σίτι (Νταβίντ Σίλβα, Ραχίμ Στέρλινγκ, Λερόι Σέιν 2)